2020-10-16 DB

3D matavimai konstrukcijų modeliui sudaryti

Šio projekto užsakovas planuoja atnaujinti įrengimus betono gaminių gamykloje, todėl jam reikėjo gauti tikslią informaciją apie patalpą ir ten esančias konstrukcijas. Paprasčiausias būdas tai padaryti – nuskenuoti patalpas lazeriniu skeneriu.

3D matavimai

Kol įrenginiams buvo atliekamas techninis aptarnavimas, mes tą dieną nuvykome į objektą Kaune ir atlikome matavimus lazeriniu skeneriu. Darbai užtruko apie 4 val ir iš viso buvo padaryta 40 skenavimo pozicijų. Kadangi buvo svarbu tiksliai užfiksuoti metalines konstrukcijas, padarėme keletą papildomų pozicijų, kad visos detalės būtų gerai matomos pointcloud. Grįžus į ofisą, skenavimo pozicijos buvo sujungtos į vientisą modelį ir peržiūrai sugeneruota Faro Scene 2go programėlė. Duomenys naudojimui buvo parengti jau trečią dieną nuo darbų pradžios objekte. 

Virtualus vizitas

Aukštos rezoliucijos pointcloud ir panoraminių nuotraukų peržiūra Faro Scene 2go programėlėje leidžia virtualiai apsilankyti objekte ir atlikti įvairius pamatavimus neišeinant iš ofiso. Įrengimus gamyklai projektuojanti danų įmonė gali puikiai matyti esamą situaciją gamykloje net ir realiai nesilankę objekte, kas jiems ypač aktualu dėl paskelbtų keliavimo apribojimų. 

Scene 2go app
Autodesk Recap

Modeliavimas

Įrengimų modelis buvo sudaromas AutoCAD programoje. Įsikėlus pointcloud, atskiros detalės buvo izoliuojamos, atliekami atitinkami pointcloud pjūviai identifikuoti detalės profiliui ir parenkamos formos. Šiuo atveju maišytuvo konstrukcijai nereikėjo didelio detalumo, svarbiausia buvo tiksliai atvaizduoti esmines formas ir jų vietą erdvėje. 

Be pointcloud užsakovas norėjo ir 3D CAD modelio, kad galėtų kiek sklandžiau atlikti projektavimo darbus CAD aplinkoje ir pointcloud įsijungti tik prireikus. Kartu su panoraminėmis nuotraukomis taip labai paprasta ir patogu patikslinti neaiškias vietas ar atlikti papildomus matavimus.

Turėdami mūsų pateiktus lazerinio skenavimo duomenis, projektą rengianti komanda galės priimti teisingus sprendimus daug greičiau, užtikrinti, kad nauji įrengimai nesikirs su jau esančiais. Taip bus sumažinta perdarymo išlaidų rizika bei laikas reikalingas instaliacijai, kas ypač svarbu bet kokioje gamyklos aplinkoje. 

3D matavimai ir modeliavimas

susisiekite

profilio nuotrauka

Mindaugas Juška

Lazerinio skenavimo specialistas

[email protected]

+37067939354